| ExoHash a întrebat:

Am un sistem de boxe Logitech z906, windows 7 ultimate x64.
Problema e la sistemul surround 5.1. Cand intru in Realtek HD Audio Meneger si dau sa verific efectul surround, doar fronturile stanga si deapta merg, iar cand apas pe una din ele se aude sonor in toate. Daca ma poate ajuta cineva (pot ofer mai multe detalii pentru cine nu a inteles problema).
Dau funda. happy

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

N-am inteles mare lucru din ce ai descris tu. Pot sa-ti spun ca cel mai simplu e sa conectezi sistemul pe digital cu un cablu optic pe placa integrata. Astfel, DAC-ul din Z906 va face conversia direct si automat vei avea si surround.

| DataSoft a răspuns:

Pai in primul rand ai o placa audio cu iesiri 5.1?

| DuDDy24 a răspuns:

Ai conectat sistemul in modul 5.1? Trebuie conectat la pc prin 3 cabluri jackwinking
Ai grija sa setezi din placa de sunet sa iti redea in 5.1, iar sitemul sa fie setat pe 5.1(stiu ca are si optiunea sa converteasca semnalul din 2.1 in 5.1)