| gmxromania78 a întrebat:

AMD Athlon II X2 4400e 2, 8GHz, 5 GB RAM, HD7750 1 GB DDR5. Imi merg toate jocurile aparute pana in acest moment, la setari "high"?

2 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Conteaza la ce rezolutie joci. Pe full HD, adica 1920x1080, vor merge undeva la maximum medium(jocuri cu cerinte mari).
Eu am AMD Phenom X4 960T oc-at la 4. 0Ghz, Gigabyte HD6870 iar in full HD joc battlefield 3 la ultra in single player iar in multiplayer undeva la high chiar si medium pe unele harti.

| MariusD14 a răspuns:

Salut,eu am :
AMD Athlon II X4 631 2.6 Ghz, 8GB Ram si Nvidia GT 520 ...si din pacate Elder Scrolls 5 : Skyrim merge doar pe medium-high nu ultra, si Battlefield 3 merge doar pe low-medium. Dar pun pariu ca e din cauza placi mele video. Spre deosebire de placa mea video placa ta e mult mai performanta.
Concluzie : Da, ar trebui sa-ti mearga cam tot cu exceptie Battlefield 3, daca merge si el, foarte bine laughing.
Bafta happy.