| AndreiAron656 a întrebat:

Aș dori să achiziționez acest laptop (doar laptop, nu pc)
Merita 4000 lei?
Link:
https://www.pcgarage.ro/......dos-black/

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Doar tu hotarasti daca "merita" 4.000 lei. La cum au fost preturile in ultima vreme la acele laptopuri, e cat de cat ok-ut. Maxim un TUF, sau Omen, ori Helios ceva similar ca specificatii pe-acolo. La procesor in banii respectivi te duci maxim pe-un 8750H si 1060, poate cu putin buget in plus, dar din cate se vede http://bit.ly/2ImmmKL e ceva de pus. E un laptop ok ca si specificatii si tot ce are pe el. Daca ti se pare ca se incalzeste te duci pe un cooling pad si un undervolt. Utilizeaza voucherul VCUHU9KS pentru o reducere de 1% (nu se cumuleaza daca produsul e deja intr-o promotie sau reducere mai mare), ma ajuta pe mine si tu (poate) primesti o reducere. Zi fumoasa! Daca ai intrebari, da mesaj, e mai usor!

| AndreiAron656 explică (pentru CM7YRE):

O parte spun ca firma Lenovo nu e bună. o alta parte spune ca Lenovo e bună, nu mai e cum era odată(slabă)... Pe cine sa cred?

| CM7YRE a răspuns (pentru AndreiAron656):

Crede-te pe tine. Gandeste asa: Unii spun ca Dacia e "frumoasa, de epoca etc" altii spun ca e o masina "de rahat". Daca tu ai avea o Dacie, dar sub capota un V6? Sau si mai bine.un motor electric de 2.000 cp cu cuplu de 2.000 nm? Nu conteaza "marca" atat de mult, pentru ca sistemul de operare tot Windows e baza; marca/brandul te ajuta mai mult la design, fiecare are avantaje, temperaturi, foloseste anmite componente, tehnologii, etc. Pe scurt, trebuie sa te intereseze ce e-n el: Adica procesorul, placa video, ramii etc. E o combinatie ok-uta, ce-i acolo, dar la banii respectivi eu as fi "cerut/vrut" macar ori un 1060 3/6gb, cu procesorul ala, ori un 8750H cu placa aceea video (orice zice oricine indiferent de bottleneck). Cel mai probabil se putea "mai bine". Tu ia ce vrei indiferent ce zic altii, pentru ca: TU il folosesti, nu altii, si-n "ultimul rand", poti face retur daca nu esti multumit.

| dumnezeu69 a răspuns:

Mai bine iti faci un pc blana
dar cum nu vrei pc merita

| AndreiAron656 explică (pentru dumnezeu69):

Am nevoie de ceva portabil, curand o sa ma mut la facultate, si e mai lejer un laptop