| ionutmaxus10 a întrebat:

As vrea niste jocuri tari pentru pc asemanatoare lui machinarium dati un top de vreo 5 daca stiti daca nu stiti decat 1 e bun si 1

3 răspunsuri:
| ZeroBLADE a răspuns:

Nu stiu un top 5 de jcouri asemanatoare cu Macinjarium pentru ca nu sunt prea multe ca sa se asemene.
dar stiu un joc numit Professor Fizzwizzle, poate este aseanator
Uite un gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=4gwkAHtRkgI&feature=related
Nu are grafica cine stie ce dar ie unul imi place
Bafta!

| hiphoph4ever a răspuns:

Samorost; Alchemia; Haluz. sunt gen machinarium da tot machinarium e cel mai tare:X daca ai mai gasit vreunu anunta-ma si pe minewinking

| alexandra09112000 a răspuns:

Samorost,Questionaut,The Quest For The Rest, Rocketman