| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat pana acum aplicatia Facebook "Take this Lollipop"? Daca nu, accesati link-ul acesta http://www.takethislollipop.com/ si have fun;)

2 răspunsuri:
| IoNuT292 a răspuns:

Dar eu nu inteleg mesajul ce vrea sa il transmita?

| Andreea90000 a răspuns (pentru IoNuT292):

Vrea să transmită faptul că internetul nu e sigur, că nu trebuie să ne facem datele publice pe Facebook (gen locația, date de contact sau altele). Individu ăla se uită la pozele tale și la informații după care caută pe Google Maps localitatea în care tu trăiești și pornește cu poza ta în mână către tine. Timpul de la final arată cât de aproape este el de tine și ce prieten de al tău urmează... Evident că nimeni nu a început să te caute, e doar o aplicație, dar vrea să transmită că e mai bine să nu ne facem datele personale publice...îți dai seama cum ar fi ca un asemenea individ chiar să existe? straight face