| Justme2001 a întrebat:

Am cateva intrebari legate de LoL.
1. Cum imi dau seama care campion ii AD,AP, ADC etc.
2. ----||---- ii Carry, jungler.
3. Ce inseamna nuker si counter(adica sa ii faca counter la *un exemplu de campion*.
4. Si cum imi dau seama care camion ii pentru mid, bot, top.

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

1.Iti dai seama in general dupa skiluri(adica gen daca un ap da numai magic damage, nu cred ca il faci ad)
2.Credca te refereai la adc.Insemna un anumit campion care foloseste mai mult aa decat abilitatile(ex:MissFortune, Draven, vayne etc) iar jungler inseamna acel campion care sta in jungle si creste, face bani, gankeaza etc.
3.Nuker inseamna un ap care poate sa dea instakill(de exemplu veigar) si counter inseamna un campion care este foarte bun impotriva cuiva(exemplu jax este counter lu-i master yi)
4.Pai de obicei pe top se duce un bruiser/tank.Mid se duce mage(adica ap) iar bot se duce un suport cu un adc(cand ai level mic recomand 2 top ca sa va ajutati)
Pe ce regiune esti?

| Justme2001 explică (pentru TechGuyTpu):

Sunt pe Nord Est!

1 răspuns: