| kidi a întrebat:

Bună, am o întrebare. Când eram mai mic, acum cam 10 ani( sau mai bine de atâta, poate 15) aveam o consolă Nintendo. Aceasta era neagră, avem capac, adică ridicam capacul și el era ecranul și jos erau tastele. Era cu carduri mici și pătrate negre. Aveam jocuri de ex Batman, Mario, Sonic si a fost undeva la 600 de lei.( la banii de atunci). Aș vrea să-mi cumpăr unul acum dar aș vrea să fie cam ca și modelul ăla și la un preț accesibil( tot cam pe acolo, se poate și mai puțin ) și să fie tot cu cartele. Știe cineva ce model sau alte detalii?

1 răspuns:
| TantiLizica a răspuns:

Singurele console Nintendo cu capac si ecran sunt cele Nintendo DS. Poti gasi diferite modele la diferite prețuri în funcție de vechime. Acestea se pot moda pentru a avea acces gratuit la jocuri.