| maxdsl98 a întrebat:

Am o intrebare.Se poate de schimbat placa video la un laptop?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Majoritatea laptopurilor, sa zicem 90% dintre ele, vin cu placa video integrata. deci nu, nu poti schimba placa video. unele laptopuri au iesiri pci (nu pci-e, ci pci simplu) pe care poti conecta o placa video prin slotul pci, dar pentru ala ai nevoie de un adaptor pcmcia, sau ceva de genu si e foarte ciudat... in fine, iti sugerez sa o lasi balta

1 răspuns:
| alexz49 a răspuns:

Depinde ce laptop ai daca este cu o litera la sfarsit da daca nu nu