| KaMeL102 a întrebat:

Am o intrebare TpU. Ce parere aveti de placa video MSI nVidia GeForce GTX 560 TI, 1024 Mb,GDDR5, 256 Bit? As vrea sa imi iau o placa video noua pentru gaming si nu prea stiu ce sa imi cumpar.
Multumesc pentru timpul acordat!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

@Tss_Ba_Dum_1990: Si cite jocuri stii tu care sa suporte PhysX? Ai idee ce face si cam care e diferenta intre cu si fara? Stiai ca si ATI suporta PhysX software, asa ca daca ai procesor suficient de puternic, e aproape aceeasi chestie?
@Trogo: Ce sistem ai? In principiu, ai avea de ales intre 560 Ti si 7850 in bugetul de ~1000 RON, balanta inclinind puternic spre AMD/ATI. Voila - http://www.hwcompare.com/12054/geforce-gtx-560-ti-vs-radeon-hd-7850/
si mai ales voila - http://www.anandtech.com/bench/Product/549?vs=547

| adyalex97 a răspuns:

Foarte buna alegerea, nu e joc care sa ii "sparga" rezolutia, si este perfecta pentru gaming, si daca nu te superi poti sa imi spui date despre procesor/memoria RAM? big grin

| Andrei7520152 a răspuns:

E o placa excelenta. pun pariu ca te va costa o mica avere

| DeidaraXR1 a răspuns:

Sa nu iti iei ati pentru ca nVIDIA are phisyx si nu merge pe ati. Problema este sa te uiti dupa slotul de pe placa de baza sa se potriveasca big grin

| Fenomenu a răspuns:

Eu iti recomand Ati HD 7770