| MagdalenaPopescu a întrebat:

Buna! Am primit un link: https://rb.gy/rulfu cu mesajul:,,Deoarece adresa de livrare nu este clara, pachetul dvs. nu este livrat, Va rugam sa va actualizati adresa,, scris fix asa, cu V mare la,, Va rugam,, si cu virgula inainte. Credeti ca este ok? (nu am comandat nimic, si imi este frica sa nu imi fi fost furate datele cardului, si plasata o comanda) va rog, poate cineva care se pricepe sa intre pe link, si sa trimita o poza cu ce e acolo? vreau sa stiu daca mi-au furat cardul, sis sa fac reclamatie la site, dar nu vreau sa-mi ia datele, fix accesand site-ul... Va rooooog...

2 răspunsuri:
| Seuz a răspuns:

Nu il deschide, un site pe care te ai inregistrat cu nr de tel a vandut datele sau a fost spart si de acolo au scamerii nr de telefon

| sierra1 a răspuns:

CyRadar Malicious
Sophos Phishing
Trustwave Phishing
ESET Suspicious
așa zice o scanare profi