| pinkpanther2000 a întrebat:

am si eu o intrebare si va rog sa imi raspundeti repede!
daca te duci la un magazin sa iti curete laptopul de praf de inautru si de virusi etc. poate vedea toate siturile pe care le-ai accesat? big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Deschide Internet Explorer, intra in Tools/Internet Options/General si marcheaza butonul (patratelul) cu denumirea Delete browsing history on exit. Apoi apasa "Delete". Daca marchezi patratelul sse va sterge istoria ori de cate ori iesi de pe internet. Daca nu vrei asta il poti debifa.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, dar nu-i intereseaza. Ia-ti un CD cu Windows, stergi tot HDD-ul si l-ai curatat si de virusi si de incarcarile registrilor. Ramane numai sa ti-l curete de praf.

| pinkpanther2000 explică (pentru Salontanul):

Eu am fost pe facebook si mama mea nu stie ca eu am facebook zice ca sunt prea mica pentru facebook! si poate sa imi vada si numele cum ma cheama pe facebook? si ce am vb cu prietenii mei? big grin

| Salontanul a răspuns (pentru pinkpanther2000):

Nu stiu cat se pricepe mama ta. Daca vorbesti cu baietii de acolo sa te ajute nu-i bai. Daca se pricepe se va uita pe Facebook si tot va afla. Mai bine sa nu-i dai de gandit. Ce Windows ai? si ce browsere folosesti? Sa-ti spun cum sa cureti istoricul.

| pinkpanther2000 explică (pentru Salontanul):

Windows 7 si folosesc internet explorer

| pinkpanther2000 explică (pentru Salontanul):

Gata am facut. si acum de cate ori inchid o pagina se sterge si nu mai poata sa vada ce am facut nu? big grin
Si mersiiii :*

| Salontanul a răspuns (pentru pinkpanther2000):

Deschide Internet Explorer, intra in Tools/Internet Options/General si marcheaza butonul (patratelul) cu denumirea Delete browsing history on exit. Apoi apasa "Delete". Daca marchezi patratelul sse va sterge istoria ori de cate ori iesi de pe internet. Daca nu vrei asta il poti debifa.

| ThePoet a răspuns:

Daca il dai sa il curete de praf atunci umbla la niste piese din el, ca la masina. Nu are cum sa gaseasca virusi acolo sau site-uri accesate. E ca si cum ai spune ca deschizi capota unei masini si vezi inauntru in loc de motor, cati km a mers. Tu il dai la curatat de praf nu la curatat de virusi! Adica el nu are dreptu sa iti umble in laptop ci doar sa faca curat in el, ca intr-o camera. Vi, faci curat, dar nu te uiti in sertare. Ok?

| pinkpanther2000 explică (pentru ThePoet):

Stiu ca daca m-il sterge de praf nu are ce virusi sau site-uri sa vada acolo. dar eu m-am referit sa il dai sa iti scoata virusii din el si daca mii scoate poate sa vada ca am fost pe facebook sau asa ceva si ce am vb cu lumea? ca eu am facebook dar mama nu stie ca am zice ca sunt prea mica!