| Klaudinaaaaaklau200201 a întrebat:

Buna, am un Xiaomi mi și-am dezactivat aplicația Google play ( pentru a instala pe telefon aplicații din alte surse), problema este că la Xiaomi nu e că la alte dispozitive sa găsești aplicația in setări. E ascunsa undeva și nu o găsesc. Nu as da reinstalare la dispozitiv din fabrica pentru că pierd tot ce am in telefon pentru că degeaba fac backup că am ft multe fișiere și nu îmi ajung cei 5 GB sa salvez gratuit in cloud. Dacă mă poate ajuta cineva care știe unde pot găsi "ascunsa" in telefon aplicația Google play. Dau funda

1 răspuns:
| DontActLikeMe a răspuns:

Deschide setările -> aplicații instalate -> vizualizarea tuturor aplicatiilor -> afiseaza aplicatii ascunse sau dezactivate -> trei puncte verticale din colțul dreapta sus -> afișează toate aplicațiile