| Nebunaticull a întrebat:

.am windows 8(am un pc-bun nu staus a va explic componentele... windowsul este cumparat din magazin si mi-la instalat un expert IT) si mereu can mi-as instala un joc exemplu: need for speed cand sa intru in el imi apare chestia asta nfs.exe has stopped working. ce sa fac.da am incercat sa-mi instalez si fifa 08 tot asa imi apare. da fifa 13 imi merge fara nicio problema. CUM sa rezolv lucru asta? dau funda pentru raspunsul bun

Răspuns Câştigător
| ThaPower a răspuns:

Poate ca alea nu sunt compatibile cu Windows 8 care s-a lansat pe 25 Octombrie 2012 dar dai pe click dreapta si Run as administrator sau daca nu merge, dezinstaleaza nfs si fifa 08 si iti recomand jocurile pe Windows 8 de exemplu: Cut the Rope, Jetpack Joyride si Fruit Ninja for Windows 8. Funda?

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Bună!
Fifa 08 nu rulează pe Windows 8.
Vezi cerințele de sistem http://cerintedesistem.com/2010/07/fifa-08-cerinte-de-sistem-2/
Fă un test și aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri.
Îți poți actualiza driverele video însă nu văd un folos din asta.