| bolunducu a întrebat:

Atunci cand pornesc laptopul imi apare o eroare pe ecran:

"unable to cast object of type 'system.boolean' to type 'system.string'".

Cum pot scapa de ea?

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună!
Vezi dacă merge cu una din astea:
1. Click pe Start, Run, scrie msconfig.exe, se deschide o fereastră şi bifează Diagnostic Startup, apoi de la Service debifează Windows Event Log.

Altceva este aici, un tutorial
http://support.microsoft.com/kb/929135 Vezi prima soluţie înainte.

2. Dacă înainte nu îţi apărea acest mesaj, foloseşte utilitarul System Restore.

3. Foloseşte un program de optimizare care să verifice în caz de erori sistemul gen Advanced System Care, Hiren's Boot CD.

Răspuns utilizator avertizat
| sergiustephan a răspuns:

Poate s-a blocat sistemul
reformateaza-l!