| LolaLolyLily a întrebat:

Calculatorul meu este virusat si de ieri nu il mai pot deschide pentru ca la "welcome" apare ecranul albastru aprins cu un scris alb...am urmat pasii de acolo si prin "safe mode" am sters o parte din programele care mi-ar fi putut afecta PC-ul. Totusi problemele continua. Pot intra in calculator doar prin "Debugging mode". Ma gandeam sa reinstalez widows-ul dar are doar 7 luni. E ok sa folosesc "debugging mode" mereu? Ar trebui sa-mi reinstalez windows-ul? ce parere aveti? Multumesc anticipat >big grin

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Blue screen of death apare de multe ori cand windowsul detecteaza erori in registru. incearca un program numit registry cleaner si vezi daca are efect. sau intra in system restore cat esti in debug mode si seteaza pcul la o data precedenta. Eu folosesc windows xp si nu stiu cum functioneaza debugging mode (ma gandesc ca e un fel de safe mode?) in fine am citit pe net ca se repara windowsul folosind si cd-ul, prin recovery console, incearca sa vezi daca se poate

2 răspunsuri:
| ThaPower a răspuns:

Ecranul albastru si scrisul alb este BSOD (Blue Screen Of Death) Funda?

| LolaLolyLily explică:

Va multumesc mult! ^^