| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei care joaca imvu. Vreau sa ma fac creatoare dar am vazut ca atunci cand incerc sa`mi incarc produsul imi cere credite reale. Intrebarea este de cat am nevoie? Adica merge de ex si cu 500credite reale sau trebuie mai mult? Cine a fost sau este creator, ori stie de la altcineva sa`mi spuna si mie pleaseee!love struck

Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Da, trebuie sa platesti doua taxe. Una de listare a produsului, ce consta in 100 credite reale, iar alta in cea de derivare a produsului, aceasta variaza in functie de pretul produsului pe care l-ai derivat. Totul se face pe baza de credite reale, insa... daca produsul nu este unul de calitate, te sfatuiesc sa nu-l listezi fiindca nu vei avea nimic de castigat. Daca cineva cumpara produsul tau, folosind credite promo, tu nu te vei alege cu nimic, decat cu un TD (Token Developer), iar daca cineva-ti va cumpara produsul cu credite reale, atunci vei primi si tu o parte din ele, dar nu imediat ce s-a cumparat produsul, ci 30 zile m-ai tarziu datorita unui nou sistem implementat de cei de la IMVU. Pentru m-ai multe detalii te sfatuiesc sa arunci o privire pe blog-ul lor pentru a fii la curent cu toate schimbarile recente.
O zi buna! happy

1 răspuns:
| xArianna a răspuns:

straight face pai si daca fac coafuri in imvu de ex, si cineva mi le cumpara eu nu primesc nimic raised eyebrows?