| Richardnr1 a întrebat:

Buna numele meu este Richard. Va rog sa imi spuneti cum sa fac sa scap de acest viciu jocurile de noroc?

1 răspuns:
| William a răspuns:

Nu stiu daca sa cred ca poti deveni dependent de un joc la care pierzi in continuu. Sfatul meu este sa te rogi la Dumnezeu sa iti dea putere sa te opui ispitei si de fiecare data cand simti nevoia sa joci jocuri din alea dai aici http://www.google.ro/......tp?/search pe mine ma calmeaza si alunga toate ispitele (chiar si pe cele din metin). Si te sfatuiesc sa te apuci de jocuri gen metin2 fiindca este foarte usor sa te lasi de metin. Sau alte jocuri dar nu Dota sau wow, am auzit ca aste dau dependenta rau de tot, in China au pus limita de timp la wow.