| Maldini a întrebat:

Buna, pe un xbox One S cum pot face sa mearga jocurile de pe 360? Si cum pot face sa cumpar jocuri online din magazinul de pe consola? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Xbox are backwards compatibility, adica ai foarte multe jocuri de 360 sau chiar de xbox original pe care le poti juca pe xbox one. Cauta pe net lista cu jocurile care pot fi jucate prin backwards compatibility si vezi daca iti place ceva. Atentie insa, trebuie sa detii acele jocuri inainte de a le juca. Eu traiesc in uk si jocurile de 360 sunt foarte foarte ieftine.

| Maldini explică (pentru BogdanBz):

Deci orice joc pe care il gasesc pe acea lista de compatibilitate doar il cumpar si ma pot juca? Bag CD ul in consola si asta basta?

| BogdanBz a răspuns (pentru Maldini):

Exact. dupa ce bagi cd-ul, consola isi va lua un update automat si apoi vei putea juca fara problem. urmareste lista lunar, pentru ca se updateaza mereu cu jocuri. Iti recomand seria Gears of war si Red dead redemption

3 răspunsuri:
| MajinVegeta a răspuns:

Prin credit card cel mai probabil.