| energie99999 a întrebat:

Buna seara am si eu nevoie de ajutor in legatura cu creearea unui forum :
1. Cum pot penaliza un utilizator ( ex a folosit 40 mutre intr-un topic ) cum il pot penaliza? prin ce metode si cum fac asta
2.Cum pot sa pun iconite pe forum de ex Portal sa aiba o iconita, acasa sa aiba iconita etc.
3.Cum pun sondaj la un server. Daca vreau sa pun sondaj ca lumea sa voteze serverul respectiv cum fac?
4.Cum pun la global un server?
5.Am vazut la unele forumuri de exemplu Varsta ( scria Varsta cu verde ) si varsta cu scris negru ( simplu ) apoi Reputatie ( cu mov ) si simplu cum fac si eu sa scriu detaliile la utilizator cu culori?
6.Cum pot pune iconite la rank de exemplu pe un forum am vazut : Helper si avea un colac langa Helper cum pot face si eu la fel?
7. Top postari apare de la sine sau trebuie sa fac eu?
8.Pe un forum am vazut sectiunea Care este clasa ta preferata? si votai si scria acolo fiecare clasa ( la metin2 ma refer ) scria de ex ninja 25% ( 2 voturi )
Stiu ca sunt foarte multe intrebari dar sunt incepator si am nevoie de ajutor si sfaturi, multumesc mult si desigur fundita

1 răspuns:
| romanaols a răspuns:

Iconitele le pui de jos de la ADMINISTRATOR, jos jos de tot in pagina.Ca sa pui un sonaj poti cauta acolo la topic optiunea de sndaj sau sa cauti un site cu polluri si il faci si pui HTMUL si la utilizatori poti sa dai bann thinking BTW si eu am avut da nu mai stiu pra bine. happy