| Gabytu2002 a întrebat:

Buna seara grup, vin si eu cu o intrebare legata de un joc, am gasit pe un site jocul,, Half Life remastered,, are o grafica super ok, a mers si inca merge perfect jocul dar are o singura problema, atunci cand este intuneric si pornesc lanterna sau ia foc un anumit obiect din joc, nu se face lumina, se vede gen flacara sau lumina lanternei foarte putin, am incercat sa schimb rezolutia, am schimbat tot de la advanced, am luat toate rezolutiile la rand, m-am gandit ca de la asta ar putea fi, am reinstalat jocul de 3 ori dar degeaba, jocul merge, dar acel punct in care nu pot juca este fiindca este intuneric in joc si imi trebuie lanterna, dar nu se face lumina, am cautat pe yt sa vad cam cum ar trebui sa fie, si normal cand aprins lanterna sau este foc, se face lumina, adica vezi pe unde mergi. Aveti idee cum pot face asta? Dau funda.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur e o eroare in joc ceea ce tu nu ai cum sa-l schimbi pentru ca trebuie refacut jocul...
Ce poti face tu e sa maresti luminozitatea si culoarea graficii in joc!
La multe jocuri e asa si eu asa ma descurc!
De exemplu acum joc Resident Evil 4 Remastered, daca nu as mari luminozitatea as avea exact aceeasi problema ca si tine...
Si inca ceva important: daca ai monitor cu functia HDR cand joci obligatoriu trebuie dezactivat ca face jocul si mai intunecat! Vezi si in setarile jocului poate ai si acolo optiunea HDR, dezactiveaza-l si de acolo!

| Gabytu2002 explică (pentru lpavel):

Ideea este că nu ajuta nici asta, i-am dat luminiozitatea la maxim, dar degeaba, este mult prea intuneric, asa este la nivelul acela, nu il pot trece fiindca nu vad nimic.

| lpavel a răspuns (pentru Gabytu2002):

Imi pare rau dar alte solutii nu am...