| LeeA123 a întrebat:

Mi-am achizitionat o unitate, iar la ea am pus un monitor mai vechi pe care il aveam de ceva timp.Cand intru in GTA V, CS 1.6 si Rocket League imi scrie "input not supported".In pc mai am si Sims 3 care imi merge, iar la GTA 5 daca intru in joc, imi conectez castile sau le scot si le introduc inapoi imi merge.Dar pentru asta imi apare ceva pe ecran unde trebuie sa dau ok (ceva de la casti) si doar asa ma pot juca, daca imi apare o alta fereastra in joc.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

E monitorul prea vechi, şi nu suportă rezoluţia jocului. Dacă intri în setările jocului şi schimbi rezoluţia, va merge. Succes

| LeeA123 explică (pentru mudokins78):

Cum voi putea schimba rezolutia jocului daca nu pot intra in el?

| mudokins78 a răspuns (pentru LeeA123):

Din păcate nu ai decât să vezi dacă poţi juca jocul pe tv! (Eu aşa fac cu ps5)

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

E prea echi monitorul si nu suporta rezolutia care o ai tu, achitioneazati altul nou de preferat sa are 1 port hdmi si celelalt dvi sau daca nu display port