| IubescNutellla a întrebat:

Buna seara TPU! Vreau sa imi cumpar un subwoofer(cu boxe incluse bineinteles) pentru PC-ul meu.Insa nu stiu ce fel de boxe sunt compatibile cu PC-ul meu.Ma puteti ajuta cu ceva? Adica cum ar fi sa imi spuneti sa caut nu stiu ce prin PC care va e de folos pentru a ma ajuta?

P.S. Stiu ca nu merita sa ma ajutati, ca dureaza mult etc, dar va rog din suflet.

Dau funda

Răspuns Câştigător
| ronantheodor a răspuns:

La majoritatea sistemelor audio ce sunt facute sa fie conectate la PC, au un jack de 3.5mm (http://www.kenable.co.uk/images/3-5mm_jack_to_jack.jpg) pentru audio.

Mai toate calculatoarele au un port/intrare pentru 3.5mm, caci asta este standardul. Deci eu personal zic sa stai linistit/a si sa iei ce boxe doresti tu, dar recomand sa citesti si specificatile tehnice si sa te orientezi. Recomand sa te uiti pe pagina asta de Wikipedia (https://en.wikipedia.org/......sign_Guide sectiunea audio a tabelului deoarece te ajuta sa identifici cu usurinta tipurile de intrari si ce functie au fiecare. Dar poti observa ca acolo in dreapta, la 'Connector on PC', toate au 3.5mm deci zic sa stai linistit/a.

In fine, iti urez succes si sper sa te bucuri de viitorul tau sistem audio!

| IubescNutellla explică (pentru ronantheodor):

Link-ul tau cu poza nu merge de pe kennable, dar mersi mult! :X

6 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Orice boxe PC vin cu una sau mai multe mufe jack 3.5mm. Exceptie fac unele monitoare de studio care mai au XLR. Ori in cazul in care sistemul e ceva mai rasarit si placa de sunet pe care o ai integrata presupun, il va limita.

Daca vrei recomandari, da detalii despre buget, dimensiunea camerei, scopul sistemului si ce fel ai vrea sa sune.

| IubescNutellla explică (pentru Utilizator1234):

Mersi mult.Am dat deja comanda big grin

| Utilizator1234 a răspuns (pentru IubescNutellla):

Din pura curiozitate, la ce ai dat comanda?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru IubescNutellla):

Felicitari, ai comandat o galeata cu zgomote. Auditie placuta!