| xCassy a întrebat:

Buna, sunt interesata sa deschid un server de metin cu iteme noi si poate modificate putin cu multe up-uri si evolutii gen : angel2, foryou.
Ce suna ar fi necesara? tin sa precizez ca nu ma pricep deloc, decat sa ma joc. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce companie gasesti tu de hosting, de unde iei fisierele, cine ti le configureaza, etc. Pe scurt, o sa ai nevoie de "serverside/clientside" adica partea de client si de server. Daca ti le da cineva sau iti faci rost, ai nevoie doar de hosting, si asta difera in functie de companie: de la cativa zeci la cateva sute de lei pe luna.