| 1041 a întrebat:

Buna, tot am in minte un joc pe care l-am jucat acum vreo 6-7 ani. Era unul descarcat de pe google play, deci ma jucam pe telefon. Era cu un extraterestru mic (inca in ou) care cazuse de pe nava spatiala a parintilor lui intr-un satuc care cred ca imi aduce aminte de cel din Curaj, cainele cel fricos. Trebuia sa se intoarca la parintii lui si ca sa faca asta, erau un fel de puzzle-uri de rezolvat. Cum ar fi, trebuia sa planteze seminte, sa pescuiasca un monstrulet din mare, sa treaca cu succes printr-o mlastina cu licurici, sa se intalneasca cu gemenele Luna si Soare (daca nu ma insel, nu mai tin bine minte) si sa le rezolve ghicitoarea, sa gaseasca bucati dintr-o nava spatiala veche si sa o asambleze si apoi (ultima chestie pe care mi-o amintesc) era un fel de joc asemanator cu Flappy Bird -- daca pot sa-i zic asa -- prin care zburai prin spatiu (fata de Flappy Bird, aici universul nu se misca de la dreapta la stanga, ci de sus in jos). Asta e cam tot ce-mi vine in minte si as aprecia enorm daca ma ajutati. Dau funda, normal.

1 răspuns:
| romas21312321 a răspuns:

The visitator?