| thebest11 a întrebat:

Buna TPU aacum cateva luni am decis sa-mi cumpar un laptop nu unul foarte scump deoarece eu aveam nevoie de laptop doar pentru filme si mi-am cumparat un IBM T42 care a fost destul de ieftin dar acum dupa ce mi-a iesit din garantie cand il pornesc imi apare FAN ERROR si mi se inchide va rog frumos sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Fan error cred ca se refera la o problema cu ventilatorul care se ocupa de racirea laptop-ului. Desfa laptop-ul si vezi daca gasesti mufa cu care e prins ventilatorul si sa o reconectezi. Daca nici asa nu merge probabil trebuie sa faci rost de un ventilator similar.