| BlackNinja a întrebat:

Buna TPU.Am cateva intrebari despre jocul Howrse.

1.Cum fac ca sa aiba si calul meu aripi, corn(adica sa fie unicorn)etc?

2.Ce curse sunt alea "Nationale"?

3.Am vazut ca,cu un cal, mai am de stat 8 zile intr-un centru de echitatie. Dupa ce trec 8 zile o sa ies din acel centru si o sa pot intra in altul?

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Buna! Deci sa te lamuresc pe numere asa cum ai intrebat:

1. Caii cu aripi sunt cai Pegas, Unicornii sunt cei cu un corn si nu pot avea si aripi si corn simultan.
Orice cal, ponei care nu este divin/special poate dobandi aripi cu ajutorul unui obiect de pe piata neagra numit "Sangele Meduzei" care costa un permis.
Cornul nu poate fi dobandit, calul se naste cu el.

2. Sunt cursele de rezistenta, simple curse.

3. Depinde. Daca nu ai prelungit sederea da.

1 răspuns:
| angryme a răspuns:

1.Ca sa faci unicorn trebuie sa ai deja un unicorn (femala)si trebuie sa dai sa faca monta la 4:50 si cu alt cal unicorn de aceiasi rasa.

2.Cursele de "Nationale" sunt alea de rezistenta.

3.Da poti sa te insri in altul.
Sper ca te-am ajuta!happy