| perfectsmile12345 a întrebat:

Buna TPU am o problema azi cand am vrut sa-mi aprind calculatorul ce sa vezi? A mers totul in regula pana cand a aparut fondul albastru si scria welcome adica bine ati venit asta toata lumea stie si cand sa-mi apara desktop-u nu mi-a mai aparut, si dupa 10 sec mi s-a restartat calculatorul si tot aceeasi faza mi-a facut toata ziua stie cineva de ce? va rog ajutati-ma dau funda

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand esti la ''welcome'' scoate calculatorul brusc din priza si apoi conecteaza-l, porneste-l si lasa-l sa se repare singur windows-ul cca 30 de secunde. Daca sistemul de operare este bun se repara automat.

| perfectsmile12345 explică (pentru neluL):

Ok o sa fac ce-o sa zici si daca functioneaza dau funda ok?