| Edouard_Edy_1997 a întrebat:

am o problema si eu, deci in saptamana altfel, am fost doar 2 zile la scoala,Luni si marti,pentru ca in saptamana altfel stiu ca nu se fac ore,si nu se pun absente, cel putin la noi nu, si am fost 2 zile si dupa am stat acasa, si dupa aia am mai avut 2 saptamani de scoala in care nu am fost pentru ca eram bolnav,nu e problema ca i au motivari, dar cum n am fost, si acum avem vacanta 2 saptamani, din care au mai ramas 2 zile,va dati seama dupa atata timp parca nici nu mai imi vine sa ma duc dar nu stiu de ce, am un sentiment deala,, nu stiu cum sa va spun stiu ca mai este 1 luna de scoala,dar nu stiu cum dracu scap de sentimenul asta, multumesc, pentru intelegere

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e... Si eu am trecut prin asta, tot doua saptamani si a fost destul de greu de recuperat lectiile (in "vacanta" asta nu am putut face mai nimic din moment ce ma simteam prea rau). Pe mine nu m-a ascultat niciun profesor in prima saptamana, deci nu cred ca ar trebui sa te gandesti la asta, chiar daca a fost si vacanta doua saptamani tot cred ca or sa inteleaga ei. Sper si eu ca ai recuperat macar (scris) lectiile la care ai lipsit. Daca nu, cam trebuie sa te apuci acum. Inca ceva: gandeste-te ca daca amani momentul o sa fie tot mai greu... Oricum, nici nu prea ai de ales. Si eu ma simteam ca tine, dar parintii m-au fortat sa merg si totul a fost ok. Chiar ma bucur ca nu am mai amanat momentul.

| hkkshddd a răspuns:

Eu de obicei dupa o vacanta lunga... ma consoleaza gandul ca dupa ce se termina orele vin acasa la pc si ma joc sau ma uit pe ytb la ceva amuzant. Ori asta ori merg sa imi iau niste bere sa mi se mai duca sila de scoala si chiar au efect ambele variante. Dupa 2 zile te obisnuiesti. big grin