| yubireeterna a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare vreau sa-mi schimb piesele pentru pc si as vrea niste pareri despre urmatoarele componentetonguerocesor Intel® Pentium® Dual Core G630 SandyBridge, 2700MHz, 3MB, socket 1155, Box Placa de baza Gigabyte H61MA-D3V, socket 1155 Placa video MSI nVidia GeForce 440GT, 1024MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E cum ar rula acestea impreuna? Placa video deja o am mai trebui procesorul si placa de baza putin ajutor va rog

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Daca nu ai bani de i3, e bun si G630. placa de baza e buna. Dar dupa cu zice Gabi, nu ai ales bine placa video, trebuia macar una macar cu GDDR5. Dar si asa cred ca iti va duce orice joc pe setari low-medium.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bani aruncati aiurea. Vinde placa video cit mai poti. Daca vrei gaming, iei cel putin ceva cu GDDR5, de exemplu HD 6770 sau ceva echivalent de pe la nVIdia, iar ca procesor, minim un i3. G630 e procesor de office. Am presupus ca vrei gaming. Daca vrei office, toate bune si frumoase, insa tot e cazul sa vinzi placa video...