| Emrys07 a întrebat:

am un server de minecraft pe ip si cand vreau sal deschid to trebuie sa schimb ip, pot sa il hostez undeva sau sa nu mai schimb ip? dau funda!

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Incearca sa pui pe un server dedicat sau cauta-ti un ip static daca ai posibilitatea asta. Daca nu, atunci poti incerca programelul de la no ip care iti face update la hostul creat la ei.in loc de ip vei avea o adresa gen web iar acea adresa web va fi mereu aceeasi, ip-ul schimbadu-se dupa bunul plac al providerului de net.

| Emrys07 explică (pentru Baton):

Mda nu stiu cum sa caut un ip static si la no-ip nu ma prea descurc