| NoN4me97 a întrebat:

as dori sa incerc sa desenez pe PC cu o tableta grafica imi puteti recomanda o tableta grafica va rog. Si un site unde pot gasi tutoriale?
Pentru cele mai bune raspunsuri o sa acord cate o Funda.

Răspuns Câştigător
| Radut_Radu_1990 a răspuns:

In general tabletele grafice sunt foarte scumpe. Am vazut parca ceva pe la 300 400 lei pe eMAG sau altex. Iar pentru tutoriale poti cauta pe yt sunt sigur ca gasesti o gramada, poate chiar si in romana

1 răspuns:
| TopCeleMaiBune a răspuns:

O tableta grafica este un must have pentru un grafician, mai ales daca vei lucra in photoshop pentru editare. Iti ofera precizia necesara si iti face munca mult mai usoara. Exista tablete grafice ieftine de cateva sute de lei, dar si unele mai scumpe. Vei observa diferente la precizie, folosire, poti adauga scurtaturi etc. Iti recoamand, Wacom Intuos Pro S, cred ca are cel mai bun raport calitate / pret. Poti citi review aici https://topcelemaibune.ro/cum-alegem-cea-mai-buna-tableta-grafica