| Sky_Lefe_1998 a întrebat:

As dori sa stiu si eu ce drivere am nevoie pentru imi reinstala PC va rog dau funda...PS

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Noi nu stim ce sistem ai tu. Uite, inainte sa reinstalezi, intri pe device manager si scrii jos toate componentele importante, neaparat. (My computer - Hardware - Device Manager) Cand reinstalezi windowsul, e posibil ca programul sa-ti recunoasca unele piese din pc, si sa-ti instaleze driverele generice (video, audio, retea, placa de baza, etc). Dar nu se stie niciodata. Depinde ce sistem ai, se poate gasi unele drivere pe net daca Windows-ul nu iti recunoaste automat. Cele mai importante sunt driverele audio, video, retea. Modelul placii video o gasesti deschizand 'Run..." unde scrii "dxdiag", cauti display si vezi unde scrie modelul.
Daca ai reinstalat deja, cauti un program numit 'unknown device identifier' care iti afiseaza toate componentele din pc

Răspuns utilizator avertizat
| Nymeria a răspuns:

Tre' sa ai CD special, de la PC, ai primit asa ceva, cand ai cumparat Pcbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Nymeria a răspuns (pentru Grigore1239):

OOOOO scuze domnule expert in pc-uri, eeeee daca-i pe asa, atunci chiar ca n-am habar, peace man, peace :finger:

| Sky_Lefe_1998 explică:

Microsoft Windows XP
Professional
Service Pack 3
Intel(R)
1, 25 GB of RAM...
Si atat imi arata