| AndreiV1111 a întrebat:

Buna TPU
As vrea sa ma apuc de vlogging ce aparatura mi.ar trebuii si un program de editat buna daca se poatehappy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput orice este bun. Daca ai un telefon cu camera de cel putin 8 MP poti sa filmezi cu el. Nu te stresa prea mult ce calitatea video la inceput daca nu ai camera si bani. Iar ca software iti recomand "da vinci resolve" este gratuit si perfect pentru inceput. Daca ai buget pentru microfon sau camera pot sa iti recomand dar fiind la inceput nu cred ca este nevoie.

| AlexDFY a răspuns:

Salut Dani.
Daca ai un telefon bun, e de ajuns, iti poti improviza un trepied, ai putea incepe cu Canon 100D sau Nikon d3300 si sa cumperi un trepied.
Ca si program de editare pentru inceput, filmora e foarte bun, daca vrei ceva mai avansat, Adobe premier pro/Sony vegas pro.