| ShadowRed a întrebat:

Astazi am o cerere mare pentru voi.
De ceva vreme eu si cu 2 verisori cautam pe internat un mod de a me creea propriul nostru sever metin2 dar nu a dat roade.
Doresc sa-mi spuneti cum pot creea unul si de ce am nevoie ca sa pot face asta.De asemenea doresc explicatii amanuntite.
Multumesc pentru timpul acordat,
cu siguranta voi da funda celui mai bun dintre voi!
Multumesc!

1 răspuns:
| LuciWv a răspuns:

Frate iti zic din experienta, daca nu sti sa faci un server de metin nu il faci si.
Nu e ceva ce se explica asa pur si simplu
Si dupa cel faceti il veti si host? sau hamachi?
Poate un tutorial dar nu cred 100% ca vei intelege nici din el, in fine uite un tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=O7L03M-VeJE
P.S. mai are si alta sau alte parti,deci fi atent.
Ceti recomand eu, lasa metinul, pentru ca mereu te lovesti de o problema, cum implementezi o armura sau arma, o eroare un bug si multe altele deci iti recomand si iti zic sa lasi deoparte faza cu metinul caci e prea complicata si dupa trebuie si un site la care ori host ori prin XAMPP
Mai bine fa-ti un Server de Counter Strike - Mod respawn knife ori awp
sunte foarte cautate deci cam in fiecare zi dupa o saptamana asa vei avea cam 23/32 sau chiar 32/32
E mult mai simplu sa faci un server de cs decat de metin.
Sper ca te-am ajutat si sper ca vei intelege, ori cum multa bafta.