| alexy19a a întrebat:

Aveam un calculator bun, îmi mergeau foarte multe jocuri cu grafică mare, dar mi s-a ars. Acum am un laptop marca Packard Bell şi nu e aşa bun. În fine când dau să intru în metin2(oricaare) îmi dă erroarea:Sorry, you sistem does not suport 3D Graphichs,please check you hardware and sistem configeration then try again.
Întrebarea mea este dacă această eroare este de la placa de bază, de la hard sau de la placa video?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

E de la placa video, poţi încerca să faci update cu driverpack solution.
Vezi în Device Manager, la Display Adapters dacă îţi apare ceva.
În privinţa schimbatului plăcii, eu zic să iei PC nou.