| DanDannn a întrebat:

cum as putea, ca la jocul GTA IV Episodes From Liberty City sa imi mearga mai decent? adica am lag. pur si simplu. uneori, jocul este perfect. cand nu sunt masini langa mine. dar cand sunt masini, incepe lagutzul...cam 20 fps.15-20 fps am cand apar masinile... e foarte stresant. Eu am la laptop asa:

Intel core 2 duo processor t6570 2.1 ghz, 800mhz FSB
ATI Mobility raedon hd 4570 512 MB Vram
15, 6 " (inci)
4gb RAM
320 GB HDD
DPD Super multi DL drive
802.11b/g/n
6 cell li-ton battery
Din pacate, ma joc cu setarile pe LOW, la toate, si OFF la shadows...
nupot intelege de ce am lag. THX! FUNDA.

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare, 15-20 fps e normal sa ai "lag"
Si eu am laptop, am placa video ATI RADEON 5650 1GB VRAM, si imi merge la Medium bine, abia daca dau la medium-high imi merge cu "lag". Nu prea ai ce sa ii faci. Incearca sa faci un update la placa video, poate ai o versiune mai veche, mai fa si update la joc cu cele mai noi patch-uri pentru imbunatatirea performantei. Numai bine.

2 răspunsuri:
| ViDrA345 a răspuns:

Poate ai bagat moduri la el. crede-ma si mie mi sentampla la felwinking