| OanaMariaG a întrebat:

Buna TPU.cum pot sa-mi fac sa mearga netu pe telefon.plateswc netul dar nu stiu de ce nu-mi functioneaza ,am incercat la setari dar nimic nu merge.am nokia x3-02.multumesc.

1 răspuns:
| al3ks a răspuns:

Trebuie sa iti faci setarile
1:dc esti pe abonameste te duci la Orange (sau la reteua care esti connectat) sa-ti faca setarile
2big grinc esti pe liber (fara abonament) tasteaza *100# si apoi dai la Optiuni>>>>Optiuni automate>>>>tote optiunile>>>>>si vei primi niste mesaje cu setarile (nu iti ia nici un ban dar trebuie sa ai conu activ (adica sa nu fi in perioada de gratie)