| AnonyDoge a întrebat:

Daca imi iau paysafecard si platesc in lei
"valoarea" lui o sa fie in euro / lei sau dolari?

Răspuns Câştigător
| PrunaPătrată a răspuns:

Valoarea lui o sa fie in lei, sa-ti dau un exemplu: Te duci la un sediu din orasul tau de unde iei PSC, si sa zicem ca vrei sa iei unul de 50 de lei ( 10 euro ), ii dai vanzatoarei 50 de lei si ea iti scoate o chitanta pe care scrie un cod ca la card si undeva o sa ai scris "Valoare: x lei" in cazul tau va scrie "Valoare: 50 lei" tu sa zicem ca vrei sa bagi acei 50 de lei in Steam.Intri in steam, dai pe add funds si acolo vei selecta 10 Euro, daca ai in dolari vei selecta 10 dolari.Vei introduce codul unde iti va cere si apoi vei avea 10 E in contul de steam.Treaba e ca valoarea PSC in Romania e in lei, dar daca bagi banii in platforme de genul trebuie sa calculezi cat ar insemna 50 de lei in Euro sau Dolari, fiindca nu poti baga lei in contul de steam.Dar daca esti curios de anumite smecherii si vrei sa "storci toti banii", adica tu in aia 50 de lei nu ai fix 10 Euro, ai 10 euro si un pic, poate chiar 11.Sunt anumite smecherii in care poti introduce fix suma pe care o ai in PSC, deoarece direct din steam poti baga doar sume fixe de genul 5, 10, 25, 50, 100, 500 etc.

| AnonyDoge explică (pentru PrunaPătrată):

Mda... sunt multi prosti in Romania...
m-am dus eu frumos la paypoint gata sa imi cumpar un psc si aia nu stia. i-am aratat chestia aia de pe site-u oficial cum se face si ea a zis ca nu a crezut
ai idee de unde pot sa imi iau un steam wallet?

| PrunaPătrată a răspuns (pentru AnonyDoge):

Ce drac de sediu de paypoint ai daca aia nu stiu ce e PSC asta fiind treaba lor? laughing Poate nu avea aia chef de tine, la mine in oras se gaseste PSC la Profi, la unele alimentari, la posta si mi se pare ca si la benzinarie aveau laughing

| AnonyDoge explică (pentru PrunaPătrată):

Toate erau noi acolo. debea se miscau
( nu era una in plus la paypoint )

4 răspunsuri:
| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns:

Euro