| anonim_4396 a întrebat:

dau fundal la cel care imi raspund.Aceasta intrebare este adresata jucatorilor de MINECRAFT.Deci: Daca am facuta casa si toate cele si la un moment dat cad in lava sau sctiu si eu,mor, cum pot face sa imi ramana undeva salvat, un fel de CHECKPOINT? Cine imi da raspuns are fundal

Răspuns Câştigător
| mortaro007 a răspuns:

Fa-ti un pat
Ai nevoie de : 3 Lana
3 Wooden Planks
La Crafting Table pui asa : lana pe mijloc toate alea trei de la stanga la dreapta si Wooden planks-urile la fel numai ca la aia de jos, ultima.

| KHABUL a răspuns (pentru mortaro007):

Deci de fiecare data cand ma culc imi salveaza, iar apoi daca mor cand dau reinvie ma da de unde m-am culcat ultima data?

| mortaro007 a răspuns (pentru KHABUL):

Da

5 răspunsuri:
| david80 a răspuns:

Instaleaza reis minimap, e un mod, poti pune checkpointuri cu el

| mortaro007 a răspuns (pentru david80):

Poate omu vrea Vanilla

| KHABUL a răspuns (pentru mortaro007):

Multumesc frumos ai fundal