| kozofsky a întrebat:

Buna TPU

Deci am o mica intrebare, mi se inchide pc atunci cand ma joc :
- cs 1.6
- metin
- minecraft
- S.A.M.P
- Dota 2 etc.

Am fost cu el la un service de calculatoare si au spus ca poate fi de la cooler,l-am schimbat si tot se inchide,am schimbat pasta,si tot se inchide, baietii de acolo au spus ca sigur e de la procesor.dar nu stiu ce sa mai cred fiindca m-am saturat sa bag bani in calculatorul asta.
Uitati o poza cu temperatura calculatorului pe Counter-Strike 1.6:
- [IMG]http://i.imgur.com/gzyX9Ob.gif[/IMG]
La 90-100 se inchide.
Va rog dati-mi cateva sfaturi

Răspuns Câştigător
| MrOvy a răspuns:

Poate fi de la palca video sau procesor, daca acestea consuma peste puterea sursei tale este normal sa se inchida.
Sau daca nu asta atunci din cauza supraincalzirii pieselor, in special placa video, iar un singur cooler poate ca nu este eficient.
Poti sa incerci sa mergi cu unitatea la un cunoscator sau un ServicePC, o sa te rezolve acolo, si daca nu necesita anumite piese o sa te coste ieftin.
Bafta!

1 răspuns:
| denyy5796 a răspuns:

Dupa mine poate ar trebui sa cumperi alt calculator. Faci ce vrei.