| twopeist15 a întrebat:

Buna tpu..deci am un pc mai vechi care are o placa de baza msi ms 6787 si as vrea sa ii cumpar placa aceasta video:http://www.okazii.ro/......a115884419 ce credeti ca s-ar potrivi si sa imi spuneti daca e buna de jocuri asa mai noi... funda! app scuzati categoria dar e cea mai vizualizata

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cauti cu postarea asta la Dragoste si sex?

| MyhayB a răspuns:

Dand un search pe google am vazut ca placa ta are slot agp deci ar trebui sa se potriveasca. Placa video nu e una performanta pentru zilele actuale dar iti faci treaba cu ea, pentru 50 de lei merita.

| twopeist15 explică (pentru MyhayB):

Dar ar merge gta 4 cu setarile la low?

| MyhayB a răspuns (pentru twopeist15):

Nu!
Nu numai din cauza placii video, dar cred ca nici celelalte componente nu ruleaza pe gta 4. Cu placa veche iti mergea? daca da, ce placa aveai?

| twopeist15 explică (pentru MyhayB):

Frate acum vreau sa fac pc mai bun sa ii pun 2 gb ram procesor Intel de 3.5 si placa aceasta video si de acea vreau sa vad daca ruleaza pe placa asta video si restul componentelor

| EdiT a răspuns (pentru twopeist15):

"Frate" tu câți gb de ram ai acum? Ce tip? DDR, DDR2 sau DDR3? Placa de bază ce socket are?

| twopeist15 explică (pentru EdiT):

E ddr 2 si am 1 gb ram momentan si socket 478 si vr sa vad daca ruleaza gta 4 cu acea placa video

| EdiT a răspuns (pentru twopeist15):

Bun. Vezi ca procesorul și ramii să se potrivească pe acel socket, să nu dai banii degeaba.

| twopeist15 explică (pentru EdiT):

Deci ar rula cu 2gb ram procesor de 3.5 si acea placa video de mai sus?

| EdiT a răspuns (pentru twopeist15):

Te poți uita pe site-ul game-debate(.)com Uită-te și pe cărțile alea de la placa de bază, să vezi câți gb de ram suportă.