| mankill a întrebat:

Deci am windows 7 am instalat jocul counter strike 1. 6 dar cand vreau sa il deschid nu-mi apare meniul cu start, quit etc. Am asteaptat dar tot asa imi face l-am dezinstalat si tot aceeasi poveste. Ce sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

Incearca sa il rulezi in modul de compatibilitate cu Windows XP: clic dreapta pe fisierul executabil al jocului, alege properties, alege compatibility si unde scrie Run this program in compatibility mode for, alege Windows XP sau chiar 98.

1 răspuns:
| LollER a răspuns:

Porneste cu drept de administrator...si la mine la vista x64 e la fel
Daca nu merge doar cu drept de administratot
1Click dreapta pe. exe
2 click pe compatibility si da click pe run in compatibility with