| Geoobff a întrebat:

Este urgent! Mi-a aparut dintr-o data pe facebook :
Your account is temporarily locked
Your browser has been infected with malware. You may have been infected when you clicked on a link to watch a "shocking video" from a friend's status update or visited a website claiming to offer special features on Facebook. For example, there are sites that claim they can show you who's viewing your timeline, change the color of your timeline or help you remove your timeline completely. These features don't exist.

Once infected, these malicious extensions spam your facebook friends and steal your personal information. We will help you remove the malicious extensions from your browser. Please click continue to begin the process.

Nu stiu ce sa fac! Cand pot intra din nou? Este grav?

10 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca v-a infectat fisa sau calculatorul, intai sa instalati programul,, MALWAREBYTES-ANTi MALWARE" si trebuie sa scanati o scanare complete pentru a detecta toti virusii sau malware, dupa ce a detectat va afisa rezultatele scanarii si apoi selectati toti virusii si malware afisati si se va porni automat curatare si stergere, apoi inchideti si reporniti calculatorul! Incercati, daca functioneaza si apoi sa vedeti daca puteti intra in contul facebook! Daca nu ati reusit va trebui sa blocati sau stergeti fisa si apoi sa va faceti un nou cont de facebook! Bafta!

| Geoobff explică (pentru untu):

Imi dai te rog un link?

| untu a răspuns (pentru Geoobff):

Cu multa placere, iata de acolo se poate descarca gratuit o luna de proba, WWW.MALWAREBYTES.ORG"

| Antonia981 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie cv de genu acum 2 luni.E din cauza ca ai apasat pe niste link-uri care ti-au trimis prietenii.Sunt virusi si tu ai apasat.Din cauza asta eu mi-am facut alt facebook.3 saptamani am stat asa :/ Nu cred ca poti face cv, decat daca ai rabdare.

| Geoobff explică (pentru Antonia981):

Rihanna98 : Tu cum ai procedat? Ti-ai facut un nou id de mess?

| Geoobff explică (pentru Antonia981):

Am virusi in PC?

| Antonia981 a răspuns (pentru Geoobff):

Mi-am facut un alt cont de facebook.Si intre timp cel vechi virusat s-a sters.Deci,nu cred ca poti face cv

| Geoobff explică (pentru Antonia981):

Ti-ai schimbat id de messenger?

| Antonia981 a răspuns (pentru Geoobff):

Da

| ByAnKaAlEx a răspuns:

Asta inseamna ca cineva ti-a blocat contul de facebook! sad