| igrec005 a întrebat:

Imi puteti explica va rog cum fac ca atunci cand cineva imi da un linl, acesta sa nu mai intre in internet explorer, as vrea sa intre in google chrome, fara sa fie nevoie sa dezinstalez explorerul

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1. Internet Explorer nu se dezinstaleaza ->face parte din windows!
2.SETARE CHROME CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Google Chrome, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe CHROME si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
... enjoy!

| chronoStrix a răspuns:

Trebuie sa setezi Google Chrome sa fie browserul tau default. Intri la optiuni si apesi butonul ala "Make Google Chrome my default browser"