| Andrei_Andy_1998 a întrebat:

joc de ceva timp Medieval II si nu inteleg cum pot face ca la inceputul jocului sa am toate regiunile si nu doar Imperiul Roman, Spania, Franta, si alte doua regiuni, am vazut pe you tube ca sunt multe regiuni care pot fii luate la inceput. Va rog mult sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| KissAndor a răspuns:

Salut. Si eu sunt un mare pasionat al acestui joc. Ca sa le deschizi pe toate trebuie sa termini o campanie full dar m-ai este o metoda care este cea m-ai simpla adica intrii asa: Folderul jocului Medieval 2 Total War -> data -> world -> maps -> campaign -> imperial campaign -> descr_strat -> selectezi toate care is la unlockable si le copiezi la playable (sa fie la acelasi rond si coloana cu celelalte) dupa asta stergi sa nu fie nimic la unlockable -> exit -> save! Eu la timescale am pus 1 sa treaca m-ai incet "timpul" daca cumva nu te descurci asa, uite si tutorialul:
https://www.youtube.com/watch?v=Cm-IXk1346Y
Bafta

| Andrei_Andy_1998 explică (pentru KissAndor):

Multumesc mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei_Andy_1998):

Cu placere