| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ma puteti ajuta? Am instalat de curand pe pc Crysis 3 si cand vreau sa il deschid imi spune,, You need a DX11 Capable GPU to play Crysis 3" si am placa video Nvidea 9500GT si nu inteleg pe internet spune ca merge si cu placi mai praf 8800gt 8600GT 8500GT etc

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

Pentru ca ai o placa destul de slaba, nu iti merge directx 11 pe ea.

4 răspunsuri:
| TeoTudor a răspuns:

Wow se pare ca cei de pe internet ti-au tras teapa calumea. Fratelaughing ca sa poti juca crysis 3 iti trebuie o placa video nVIDIA geforce gtx 680 deci nu are nimic de a face cu ce ai tu sfat: nu mai incerca sa te joci nu o sa iti mearga trebuie pc MONSTERwinking

| Alberto97 a răspuns (pentru TeoTudor):

Nu neaparat Nvidia

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Doar placa video trebuie schimbata ca in rest e buna/ am intelcore 2 duo de 293 ghz si 4 gb ram/ aiure ca nu imi merge

| Hustl3r a răspuns (pentru AlexDynamo1996):

Intel core 2 duo de 2.93 ghz ti se pare bun pentru crysis 3?laughing)) incerca un Intel i3.i5.i7 poate. si placa?> ce-i aia?laughing)