| alpha99Eduard a întrebat:

nu stiu ceva, pot mari rezolutia calculatorului, a ecranului pana la 1680*1050 dar la jocuri daca o maresc mai mare de 800*600 imi merge jocul foarte greu.Stie cineva de ce imi merge atat de greu? Sau imi puteti da un motiv pentru care ar putea sa-mi mearga atat de greu?

Răspuns Câştigător
| acetime a răspuns:

Deoarece nu ai o unitate destul de buna ca sa suporte rezolutia la maxim... daca merge greu la maxim (1680-1050) iar la minim (800-600) se vede urat....vezi ca sunt mai multe variante de rezolutie selecteazo pe unu mai de la mijloc asa incat sa se si vada bine si sa mearga bine tongue BAFTA