| iulain13 a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA, am avut un pc la care mi s-a stricat placa de baza. Si m-am gandit sa iau unul asemanator, si sa inlocuiesc placa de baza si am gasit asta:
http://www.mcsh.ro/......-HT-3-6Ghz
E exact ca al meu, doar ca el are procesor mai mare 3.6 tot Intel, eu aveam 2.8 Intel, si restul hdd, placa video, ram are mai mici ca ai mei. Si m-am gandit sa pun hdd-ul, placa video si ramii mei din pc-ul vechi in acesta (avantajul este ca sunt sigur ca piesele se potrivesc, ca doar are aceeasi placa de baza). Ce ziceti sa cumpar unitatea asta? Si mai e o problema: cel care a avut acest pc a zis ca, "Preţul pc-ului nu include software-ul sau licenţă." Asta inseamna ca cand il iau trebuie sa reinstalez windosul?, un prieten de al meu a zis ca trebuie sa fac si niste setari in bios, si eu nu stiu sa le fac... Deci e intr-adevar o problema faza asta cu licenta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Una: nu se zice "ca cand". Este cacofonie si este urat.
Doi: ca sa instalezi Windows-ul nu trebuie setari in BIOS. Singura chestie este sa stii sa boot-ezi de pe CD. Restul e simplu. Trebuie sa spui ce Windows vrei sa instalezi. Daca-mi trimiti un numar de telefon pe privat te ajut eu.

| spider99spy a răspuns:

Incearca sa cumperi de pe http://www.pretulok.ro/ au preturi bune, garantie 12 luni si transport gratuit oriunde in Romania.

Vezi ca au promotii la pachetele pc+lcd