| Georgicaaa123 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un router wirelles doar ca sunt puțin în dubii. Eu am net la calculator prin cablu.În router nu se baga firul de net? Și Cum pot sa prind wifi și de pe pc și de pe telefon?

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

In router sunt mai multe locuri unde bagi cabluri. Unul pentru cablul de net de la PC, celalalt la curent...
La calculator nu trebuie sa pornești wi-fi sau ceva de genu' laughing se conectează automat când il pornesti. Exact la fel e si cu telefonul: daca îți salvezi parola, de fiecare data când pornești wi-fi-ul se conectează automat.
Sfat: daca nu te descurci cu instalatul router-ului cheamă pe cineva. Nu merita sa te stresezi și dupa sa mai faci prostioare pe acolo la setari. (Mie mi l-a făcut un tip de la Digi.) happy