| andrei_2591 a întrebat:

vreau sa stiu ce jocuri merg pe pc meu
Intel celeron D 2.27 GhZ
700MB Ram Drr1
UniChrome Pro Igp 65Mb Integrata
Daca s-ar putea jocuri Multiplayer sau Simulatoare care sa mearga fara lag
FUNDA:*

2 răspunsuri:
| Albarescul24 a răspuns:

Buna,mai intai,acest `pc` este laptop sau calculator? Am intalnit multi oameni care spuneau ca e laptop chiar daca era un calculator.

In fine,sa trecem la subiect.

Daca e laptop, Intel celeron nu prea se intelege bine cu un laptop.
Chiar daca ar fi laptop sau calculator, Intel celeron este o varianta economica de procesoare.
Este facuta pentru a naviga pe internet cu o viteza decenta.
Proccesorul este slabut, dar este perfect pentru navigare, ward...etc

Rami.aici avem o problema, nu mi-ai spus pe ce sistem de operare vrei sa joci acele jocuri multiplayer sau simulatoare laughing Daca vrei sa le joci pe windows 7...nu iti vor merge bine...acum depinde si de jocul pe care il vei executa. Daca e windows xp, putem spune ca vor merge unele jocuri.

Nu am auzit de unichrome Pro niciodata dar mi-am dat seama ca e cip grafic atunci cand ai mentionat ca e integrata.65 mb...integrata? Macar daca nu era integrata poate ti-ar fi mers unele jocuri.Din pacate nici sa deschizi unele jocuri nu cred ca poti cu o integrata dotata cu 65 mb...

Sincer imi pare rau,dar iti spulber un vis,nu vei putea sa joci jocurile pe care le vrei tu pe acest calculator/laptop.

Poate iti va merge un joc cu cerinte slabute, dar... daca e laptop, vai de capul tau laughing) Sry, daca te-am lamurit, macar funda primesc?

| andrei_2591 explică:

E calculator si are win XP, da-mi.cateva jocuri care ar merge gen Shooter si Simulator